top of page

מידע מקצועי על רכיבי פלולס

קומפלקס הויטמינים והמינרלים של פלולס פותח במעבדות בארה"ב על ידי אנשי מקצוע המובילים בעולם בתחום תוספי התזונה. כל רכיב במוצר נחקר רבות בהקשר לתרומה שלו לטיפוח והזנת הגוף מבפנים. קיבצנו לכם פה מידע מקצועי ומפורט על כל רכיב ורכיב בפורמולה בצירוף המחקרים שנעשו עליהם. 

אבץ

אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני לתפקוד גופנו, כחלק היותו מעורב במטבוליזם התאי, בתפקוד החיסוני בסינתזת חלבונים ודנ"א, ריפוי פצעים ועוד. אבץ לוקח חלק חשוב ופעיל בהתפתחות השיער וכן פעילותו של אחד מן האנזימים הקשורים להתקרחות תלויה באבץ.

ביוטין

ביוטין

ביוטין (ויטמין B7) הינו ויטמין מסיס מים, ומהווה קו-פקטור חיוני לחמישה אנזימי קארבוקסילאז המעורבים במספר מסלולים מטבוליים חשובים בבני האדם. סימנים וסימפטומים לחסר בביוטין כוללים בין היתר דילול שיער, פריחה וזיהומים בעור וציפורניים.

ויטמין A

ויטמין A (רטינול)

ויטמין A הוא הראשון שאושר על ידי הFDA כחומר נוגד קמטים שמשנה את מראה פני העור ובעל השפעת אנטי-אייג'ינג. ויטמין A היא שם של קבוצה של רטינואידים מסיסי שומן, בעיקר רטינול ורטיניל אסטר, המשתתף במספר תהליכים בגוף, כמו הראייה, תפקוד מערכת החיסון וחיוני עבור גדילת תאים.

ויטמין B12

ויטמין B12

ויטמין B12 הינו ויטמין מסיס מים החיוני לסינתזת DNA, תפקוד נוירולוגי והיווצרות של תאי דם אדומים. ויטמין B12, בשילוב עם ויטמין B9, משתתף בייצור חומצות גרעין, דבר המצביע על כך שויטמינים אלו עשויים לקחת חלק בפרוליפרצית זקיקי השיער. חסרים בויטמינים אלו יכולים להתבטא בשינויים בשיער, העור (היפרפיגמנטציה בדרך כלל) והציפורניים.

ויטמין B6

ויטמין B6

ויטמין B6 הינו ויטמין מסיס מים המשמש כקו-אנזים ביותר מ100 תגובות אנזימטיות בגופינו, כגון מטבוליזם החלבונים והיווצרות המוגלובין. ויטמין B6 נמצא כבעל השפעה על חומצות האמינו המשתתפות בתהליך ייצור הקולגן, ובעת החסר בויטמין זה היווצרות רקמת הקולגן נפגמה משמעותי, ואף לדיכוי היווצרות מחודשת של קולגן בעור.

ויטמין C

ויטמין C

ויטמין C, הידוע גם בשם חומצה אסקורבית, הינו ויטמין מסיס מים. לוויטמין C תפקידים רבים ובין היתר הוא רכיב חשוב ביצור הקולגן בגוף האדם. ויטמין C, הינו נוגד חמצון חזק המונע חמצון של ליפופרוטאינים בעלי צפיפות נמוכה ונזק של רדיקלים חופשיים.

ויטמין D

ויטמין D

ויטמין D נמצא כבעל השפעה ופעילות חשובה במחזור השערה, בייחוד בשלב האנאגן (השלב בו התאים בשורש השערה מתחלקים במהירות). התרבות תאים המייצרים קריאטין מבוקר על ידי ויטמין זה, מכאן חיוניותו במניעת התקרחות.

ויטמין E

ויטמין E

ויטמין E הינו אנטיאוקסידנט חזק, המשתתף בהגנה נגד נזק חמצוני, מכאן נובע תפקידו המרכזי בהגנת שכבת האפידרמיס בעור מפני מתח חמצוני. (14) חסר בויטמין E עשוי להשפיע על תפקוד העור. במחקר שנעשה נמצא כי מחסור בויטמין גרם לכיבים בעור ולשינויים בצורת הקולגן.

חומצה פולית

חומצה פולית

משרד הבריאות ממליץ לנשים בגיל הפוריות לצרוך תוסף חומצה פולית. ויטמין B9, בשילוב עם ויטמין B12, משתתף בייצור חומצות גרעין, דבר המצביע על כך שוויטמינים אלו עשויים לקחת חלק בפרוליפרצית זקיקי השיער. חסרים בויטמינים אלו יכולים להתבטא בשינויים בשיער, העור (היפרפיגמנטציה בדרך כלל) והציפורניים.

יוד

יוד

מחסור ממושך ביוד עלול לגרום לפגיעה בבלוטת התריס, ואף לירידה בתפקוד הבלוטה, הנקראת היפותירואידיזם. הסימפטומים למצב קליני זה כוללים בין היתר יובש בעור, שינויים בשיער, עייפות וחולשה. יוד הינו חומר פעיל בתאי קרטינוציטים, המהווים את עיקר השכבה החיצונית של העור, בנוסף, יוד יכול לסייע מפני נזק שנגרם כתוצאה מקרני UV מהשמש והקלה במצב דלקתי של העור.

כולין

כולין

כולין הוא מרכיב תזונתי חיוני לייצור קרומי התא. כולין מאוחסן בכמות קטנה בכבד, לכן חשוב לצרוך אותו מן המזון. מחקר אשר חקר את הקשר בין תיסוף כולין לנשירת שיער בקרב נשים מצא כי תוסף כולין השפיע באופן חיובי על המורפולוגיה של השיער, חוזקו והאלסטיות שלו.

קולגן

קולגן

קולגן הינו החלבון הנפוץ ביותר בגופינו. הקולגן מהווה מרכיב חלבון מבני סיבי במטריקס החוץ תאי, ברקמת החיבור ומהווה אבן הבניין של העצמות, הגידים, העור, השיער, הציפורניים, הסחוס והמפרקים. קולגן דגים לאחרונה זוכה לתשומת לב רבה בעקבות הניקיון שלו והתאמתו הביולוגית הגבוהה לקולגן האנושי ובכך מתגברים על הסיכון הקיים בקולגן המגיע מבקר.

bottom of page